Biżuteria zero waste - warsztat handmade

Brakuje Ci tego jednego elementu, który dopełni Twoją stylizację? Jest na to sposób - detale. Dzisiaj zajmiemy się tworzeniem niepowtarzalnej biżuterii z... papieru! Jest ona trwała i prosta w wykonaniu.Potrzebujesz:

- igła do quillingu (za ok 10 zł w empiku lub sklepie plastycznym)

- płynny klej Magic

- baza do naszyjnika, kolczyków (znajdziesz na Allegro)

- paski papieru lub kilka kolorowych kartek

- proste narzędzia do wyginania i łączenia elementów biżuterii

- metalowe kółeczka

- lakier ochronny i pędzel


Krok 1

Przygotuj paski papieru. Najlepiej wybierz od trzech do czterech kolorów - wtedy łatwiej jest stworzyć pracę bardziej atrakcyjną wizualnie. Następnie za pomocą igły skręcaj paski tworząc koła lub inne kształty. Możesz również łączyć różne kolory pasków przed użyciem igły - zapewni to efekt głębi barw. Ułóż elementy wedle uznania.


- Protip -> przed przejściem do następnego kroku zrób zdjęcie ułożonego kształtu, który masz zamiar zachować (nie jest trudno o błąd lub zwykłe rozkojarzenie, a gotowe zdjęcie zapewni Ci wzór, gdyby coś poszło nie tak)


- Protip -> zadbaj o różnorodność - twórz mniejsze i większe elementy, to z pewnością zapewni niepowtarzalność twojej pracy!


Krok 2

Nałóż warstwę kleju na boczne ścianki kół. Następnie połącz je wedle uznania. Przygotuj jedno puste w środku koło (jako element, który ułatwi Ci połączenie zawieszki z bazą naszyjnika) i umieść ją na ''górze'' zawieszki.


Krok 3

W puste koło wsuń nitkę i zawieś ją np. na klamce. Pod zawieszkę wsuń kawałek tekturki - to pomoże zapobiec zabrudzeniu podłogi podczas lakierowania. Pędzelkiem delikatnie nanieś lakier na całą zawieszkę, również na ścianki boczne. Pozostaw całość na min. godzinę (to zależy od rodzaju lakieru, ja używam zwykłego ochronnego, ale sprawdzi się też bezbarwny do paznokci).


Krok 4

Zdejmij suchą zawieszkę z nitki oraz przygotuj metalowe kółeczko, bazę do naszyjnika/ kolczyków. Warto skorzystać z narzędzi i połączyć puste kółko z metalowym - pamiętaj o solidnym domknięciu. Ostatnim krokiem jest umieszczenie zawieszki z główną bazą biżuterii. I gotowe!12 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie