QuillingoweLOVE - krok po kroku

Zaktualizowano: 13 wrz 2020

Dzisiaj nauczymy się robić serce techniką quillingu. Jest to świetny prezent dla najbliższych. Czas pracy to ok 2-3 godz., a efekty są niesamowite!


MATERIAŁY:

- Igła do quillingu (dostaniesz ją w sklepie plastycznym za ok 10 zł.)

- Dwie białe kartki z bloku technicznego

- Kilka kolorowych kartek z bloku technicznego

- Papierowa ramka

- Nożyczki, klej płynny, ołówek i gumka

- Taśma dwustronna (najlepiej taka grubsza)1. Narysuj na białej kartce serce, kolorowy papier potnij w paski jak na zdjęciu powyżej. Weź igłę do quillingu - ma ona u góry metalową część, gdzie można wsunąć pasek. Zrób to, a następnie zacznij zawijać aż do końca. Całość sklej. Zrób kilkanaście takich kółek i ułóż je wedle uznania. Zacznij przyklejać elementy.2. Zadbaj o to, by nie wychodzić za bardzo poza narysowany obszar. Zrób tyle kółek, by zapełnić nimi cały kształt. To jest ten moment, kiedy masz już wprawę, więc spróbuj łączyć kolory (np. sklej dwa paski o różnych kolorach, niektóre kółka zrób luźniejsze itd.)3. Ewentualne puste miejsca zapełnij malutkimi kółeczkami. Weź ramkę (ja mam taką jakby z tektury, możesz zrobić ją sama - wystarczy wyciąć prostokąt ''wewnątrz'' kartki). Przyklej po jednej stronie na krawędziach ramki taśmę dwustronną. Połącz całość z gotowym obrazkiem.

4. Jeśli chcesz, by obrazek można było powiesić na ścianie, z tyłu pracy przyklej klejem na gorąco wstążeczkę. Aby ramka mogła stać, z tyłu przyklej taśmą dwustronną trójkąt - koniecznie sztywny papier, żeby całość się nie przewracała. Poniżej możesz zobaczyć, jak go wykonać: wystarczy wziąć długi pas papieru i zagiąć go w trzech miejscach i przykleić do obrazka.


Opcja ze wstążeczką oraz nóżką. Którą wybierzesz? :-)


5. Z tyłu możesz napisać dedykację lub życzenia. Teraz wystarczy tylko ładnie zapakować obrazek. Nie zapomnij się podpisać - zrobiłaś kawał dobrej roboty!

35 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie